W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Materiały video

Legendy o Mielcu część II [VIDEO]

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza na II część cieszącej się niesłabnącą popularnością legendy o Mielcu, w której nie zabraknie dramatycznych wydarzeń: pojedynków, kradzieży, potyczek, ale też wątku romansowo- miłosnego.

W nowej produkcji Muzeum ponownie zagrali pracownicy Pałacyku Oborskich, ale tym razem wspomagani aktorsko przez zespół Dom Kultury SCK,  a także młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Szkoły Podstawowej w Podleszanach.

Ponownie przenosimy się do Mielca sprzed kilkuset lat, w którym wybitny hetman Mikołaj Mielecki, dziedzic części miasta, żeni się z możną Elżbietą Radziwiłłówną, zaś ich wesele zaszczyca niespodziewany gość. Któż taki? Niepospolity, włoski malarz przyjeżdża do Mielca, by stworzyć istniejący do dziś obraz. Jaki? W jaki sposób hetman Jak Karol Chodkiewicz łączy się z naszym miastem? Który z późniejszych królów Polski nocował na mieleckim zamku? A przede wszystkim, co łączy zakon trynitarzy, czterokrotną wdowę Helenę Morsztynową i figurę zwaną „Panem Jezusem Mieleckim”?

Zapraszamy do oglądania filmu, dostępnego na kanale YouTube  Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Możemy zdradzić, iż filmowy ciąg dalszy baśni nastąpi…

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa