W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Lekcja poezji regionalnej w Elektryku

W dniu 15 grudnia 2016r. młodzież Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego (Elektryk) uczestniczyła w wyjątkowej lekcji poezji regionalnej. Gościem specjalnym tego wydarzenia była mielecka poetka pani Aleksandra Piguła.

 Lekcje z poezją regionalną to kontynuacja współpracy nauczycieli i uczniów z TMZM i Grupą Literacką Słowo. Program edukacji regionalnej obejmuje między innymi spotkania młodzieży z lokalnymi twórcami kultury, którzy zapraszani są do szkoły.

Okazją do zaproszenia pani Aleksandry Piguły było wydanie przez nią tomiku wierszy „Strofy na …” oraz promocja zbiorku „Karuzela” w języku angielskim.

Poetkę przywitał i przedstawił wicedyrektor szkoły pan Marek Sypek. Uroczystość poprowadziła pani Lucyna Maryniak.

Dzięki zaangażowaniu pani Natalii Treli, uczniowie przygotowali staranne interpretacje wierszy z tomu „Karuzela” w języku angielskim. Panie Lucyna Maryniak i Halina Bednarz zadbały o recytację wierszy z tego zbiorku, w języku polskim.

W czasie spotkania pani Ola Piguła dzieliła się swoimi refleksjami na temat interpretacji jej wierszy przez młodzież, podziwiała piękne angielskie brzmienie swojej poezji. Zaznaczyła, że była to pierwsza publiczna prezentacja i promocja tomiku „Karuzela” w języku angielskim.

Spotkanie miało charakter świąteczny, „przy choince”. Bardzo miłym akcentem było obdarowanie występującej młodzieży i nauczycieli prezentami w postaci tomików wierszy pani Aleksandry. O sympatyczny nastrój tego wydarzenia zadbała pani Natalia Trela, która przygotowała wokalną i muzyczną oprawę imprezy. Uczennice z klasy II a i II e zaśpiewały dla zebranych na auli gości piosenki ze swojego repertuaru, a Sylwester Kukułka z klasy II c wystąpił z koncertem utworów na akordeon.

 

 

W drugiej części poetyckiej imprezy panie Aleksandra Piguła i Lucyna Maryniak zaprezentowały wiersze z tomu „Strofy na …”. Panie rozmawiały o dorobku twórczym naszego gościa, planach na przyszłość, nowych formach literackich, do których przymierza się twórczyni.

Pod koniec wydarzenia młodzież podziękowała za spotkanie, a do pani Oli ustawiła się kolejka po autografy, dedykacje i wspólne zdjęcia. 

W spotkaniu uczestniczyły klasy: I m, II a, III c wraz z opiekunami. Wiersze w języku angielskim interpretowali:  Tylec Roman z klasy III k, Niziołek Hubert, Skowron Nikodem, Krakowska Luiza, Janeczko-Tucholska Margarita, Surowiec Ewa, Pantoł Jan, Maj Sebastian z klasy II a oraz Natalia Mazur z klasy II e. Wiersze w języku polskim recytowały: Klaudia Korczak, Anna Piątkowska, Sylwia Gwóźdź, Magdalena Łyczak, Joanna Fijał z klasy III c oraz Kinga Krempa, Kamila Gondek, Karolina Soja, Leś Weronika z klasy I m.

Piosenki zaśpiewały: Laura Leśniak i Dominika Twaróg z klasy II e, a także Weronika Kizior z klasy II a. Z koncertem akordeonowym wystąpił Sylwester Kukułka z klasy II c. O nagłośnienie zadbał Krystian Małek z klasy III b. Lekcję poezji regionalnej i spotkanie z poetką przygotowały: Lucyna Maryniak, Natalia Trela, Halina Bednarz.

Informacja i zdjęcia: ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa