W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Lekcje z duchem [FOTO]

W czwartek 31 października w sali nr 1 Domu Kultury SCK w Mielcu odbyły się „Lekcje z duchem”. Było to przedstawienie oparte na sztuce Edwarda Guziakiewicza, mieleckiego dziennikarza i pisarza.

Widzowie oglądali bohaterów ukazanych podczas trzech lekcji: chemii, języka polskiego i godziny wychowawczej. Lekcji niezwykłych, bowiem pojawia się podczas nich duch wprowadzający zabawne, ale i niebezpieczne zamieszanie. 
Spektakl był podsumowaniem projektu „Z młodzieżą o młodzieży” autorstwa Doroty Świst- polonistki, od 20 lat pracującej z młodzieżą w V LO. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie trzech mieleckich szkół średnich. Mimo iż przygotowania trwały tylko 6 tygodni premiera wypadła wspaniale. Widzowie, czyli uczniowie mieleckich szkół docenili talent aktorski swoich kolegów żywo reagując na ich grę. Gratulujemy udanej sztuki! 
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa