Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec rywalizował o medale Mistrzostw Woj. Podkarpackiego [FOTO]

W sobotę 19 maja zawodnicy LKS Stal Mielec rywalizowali w Przemyślu o medale Mistrzostw Woj. Podkarpackiego w kategorii U18. Dawid Piłat po rewelacyjnym konkursie potwierdził wysoką formę i po raz kolejny wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U18. Dawid posłał młot na odległość 72.31, co jest jego nowym rekordem życiowym oraz najlepszym z polskich wyników w kategorii U18.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Alicja Struzik. 25.31 to jej nowy rekord życiowy na 200m. Alicja zdobyła również medal srebrny na 100m – 12.34.

Gabriela Torba zwyciężyła w konkursie trójskoku z wynikiem 11.70.
Medal srebrny wywalczył Jakub Szczur w pchnięciu kulą 5kg – 13.20 (rekord życiowy), a brązowy zdobyła Julia Szady w rzucie młotem 3kg – 44.12. Brąz zdobył również Kacper Jaworski pokonując 800m w bardzo dobrym czasie 2.02,03.