Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu [FOTO]

W sobotę i niedzielę w Arenie Toruń zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec walczyli o medale PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z ponad 200 klubów. Srebro w trójskoku zdobyła Gabriela Torba. 11.53 to wynik naszej zawodniczki. 7 cm zabrakło do złota.

Julia Mądra zakończyła rywalizację na 5 miejscu. Takie samo miejsce zajęła Patrycja Rusek z wynikiem 17:06.91 (rekord życiowy) w kategorii U18. Wiktoria Raś zdobła srebrny medal w chodzie na 3000m w kategorii U20. Kamil Wąż został brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski U18 w trójskoku.13.75 to nowy rekord życiowy Kamila. Na ósmym miejscu uplasował się Jakub Jachym również z nową życiówką 12.78. Trenerem skoczków jest Tomasz Torba.

Alicja Struzik z nowym rekordem życiowym 7.88 s awansowała do finału biegu na 60 metrów. W finale ustanowiła kolejną życiówkę 7.84 i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Kinga Widlińska z siódmym czasem i nową życiówką 2:17.72 zakwalifikowała się do finału biegu na 800m w kategorii U20. W finale Kinga zajęła ósmą lokatę.