W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Lepsze warunki do nauki [FOTO]

Nowe sale lekcyjne, zaplecze sanitarne oraz techniczne oddano do użytku w środę (17.10) w Zespole Szkół w Podleszanach. Nowe pomieszczenia powstały w części budynku wykorzystywanego dotychczas jako mieszkanie komunalne. Oddanie lokali do użytkowania połączono z uroczystą akademią przygotowaną przez nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

– Choć Szkoła w Podleszanach z zewnątrz prezentuję się dobrze, to jej wnętrze wymaga modernizacji. Ze względów finansowych i organizacyjnych nie mamy możliwości wyremontować jednorazowo całego obiektu, dlatego musimy etapować prowadzone prace. Dziś oddajemy do użytku cześć, która jeszcze do niedawana stanowiła mieszkanie komunalne i znajdowała się w bardzo złym stanie.

Dzięki przeprowadzonym pracom udało się stworzyć niemal nową część budynku z jasnymi i funkcjonalnymi salami i zapleczem. Mam nadzieje, że w najbliższej przyszłości uda nam się przeprowadzić kolejne remonty, dzięki którym w ręce uczniów i nauczycieli oddamy kolejne nowoczesne pomieszczenia – powiedział w trakcie oddania do użytku Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

W ramach zaplanowanego remontu wykonano nową instalację elektryczną oraz zamontowano energooszczędne oświetlenie w technologii LED. Dostosowano instalację centralnego ogrzewania, przebudowano także instalację wodno-kanalizacyjną. Najwięcej prac pochłonęły roboty budowlane w ramach których wyburzono i wykonano nowe ścianki separujące oraz działowe, nałożono nowe tynki, wybito nowe i zamurowano stare przejścia, wykonano prace glazurnicze, pomalowano ściany i sufity, zdemontowano stare i zamontowano nowe sanitariaty. Dodatkowo w niektórych pomieszczenia wykonano sufity podwieszane oraz wykonano izolacje termiczną i przeciwwilgociową. Dzięki remontowi na powierzchni blisko 100 m2 udało się utworzyć trzy sale lekcyjne, gabinet higienistki oraz dodatkowe dwie ubikacje. Łączny koszt inwestycji wyniósł 246 tysięcy złotych.

Oddanie pomieszczeń do użytku zbiegło się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół wraz z nauczycielami przygotowali pokaz sztuki cyrkowej. Na scenie zaprezentowali się między innymi siłacze, tancerze, klauni, magicy, kowboje oraz lwy, psy i konie. – Drodzy nauczyciele z okazji Waszego święta życzę wszystkiego co najlepsze. Spełnienia marzeń, dużo zdrowia i wytrwałości. Wam, uczniowie życzę dużo satysfakcji, wielu sukcesów oraz samych celujących ocen. Wszystkim dziękuję za dzisiejszy występ, ponieważ dla nas, widzów był wspaniałym przeżyciem – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa