W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video

„Letni powiew Japonii” na Zamku w Baranowie Sandomierskim [FOTO, VIDEO]

Festiwal Kultury Japońskiej zawitał do Zamku w Baranowie Sandomierskim. Wśród przygotowanych atrakcji można było zgłębiać sztukę origami, nauczyć się nakładania kimona i kaligrafii japońskiej. Odbył się także specjalny wykład na temat bonsai.

Finałem Festiwalu była część artystyczna, podczas której publiczność zobaczyła tańce z Kraju Kwitnącej Wiśni w wykonaniu kilku czołowy tancerzy z Japonii. Wystąpiła m.in. znakomita tancerka Kozue Kawabe, artystka, która współpracowała z moskiewską Akademią Baletu Bolszoj oraz Yoshitaka Suzuki – tancerz występujący na wielu europejskich scenach.

XIX Festiwal Kultury Japońskiej „Letni powiew Japonii” organizuje Fundacja Polsko-Japońska YAMATO i Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Wydarzenie miało w tym roku specjalną oprawę z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa