W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia

Lipcowe warsztaty dla rodzin w Muzeum już za nami!

We wtorek 16 lipca w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” mieszczącym się przy ul. Legionów 73 odbyły się wakacyjne warsztaty realizowane w ramach cyklu Rodzinne wakacje z Muzeum zatytułowane Sezamie otwórz się

Liczne grono uczestników dowiedziało się między innymi co to takiego jest sezam, czy różni się on czymś od skarbca, jak łączy się on z postacią bajkowego Ali Baby oraz oczywiście co można było z nim znaleźć. Nie zabrakł także zwiedzania czasowej wystawy W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej, która była inspiracją do stworzenia warsztatów. Wielkie emocje i salwy śmiechu wśród uczestników wzbudził rodzinny quiz Sezamowe zagadki.  

Oczywiście najciekawszym elementem warsztatów okazała się  praca plastyczna – tym razem kolaż, który miał ukazać sezam wraz ze skarbami oczami uczestników. Kreatywność najmłodszych wzniosła się na najwyższy poziom, a jej efektem była niezwykłe interesująca i barwne dzieło łączące bardzo różne elementy wyklejane oraz malowane. Kolaż był tym ciekawszy bo malowany niestandardowymi przyrządami, zamiast pędzli uczestnicy otrzymali bowiem zwykłe gąbeczki.

Dziękujemy bardzo za wspólne spędzenie wtorkowego przedpołudnia pod okiem Pani Iwony i skorzystanie z wakacyjnej oferty Muzeum Regionalnego.

Kolejne rodzinne, wakacyjne zajęcia już w sierpniu, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Iwona Groele

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa