W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Lirycznie i wokalnie [FOTO]

Spotkaniem autorskim Anity Róg 22 kwietnia 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, a więc w przededniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczciło Mieleckie Towarzystwo Literackie istnienie tego święta.

Tym razem odbyło się spotkanie z uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, prawdziwie artystyczną duszą, autorką dwóch tomików poezji „Goniąc marzenia”(2013) i „Twarzą wiatru” (2016), śpiewającą i grającą na kilku instrumentach muzycznych. Impreza, wedle ról rozpisanych przez jej bohaterkę, obejmowała trzy antrakty muzyczne i cztery wejścia recytatorów.

Wzięła w niej mama poetki Wiesława Róg i siostra Klaudia Wlazło. Rozpoczęła ją, tradycyjnym powitaniem gości, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Jolanta Strycharz. Teksty młodej autorki, z obszernego zbioru jej wierszy „Twarzą wiatru”, znakomicie zaprezentowała trójka jej szkolnych koleżanek i kolegów Julia Tułacz, Bartłomiej Zięba i Aleksandra Kościelna. Natomiast siostra Klaudia Wlazło odczytała jej nowy wiersz, który jest przygotowywany do najnowszego tomiku.

Bardzo dobrze wokalnie i instrumentalnie zaprezentowała się główna aktorka spotkania. Wykonała ona cztery piosenki z polskiej muzyki rozrywkowej. Nie szczędził pochwał pod adresem młodej autorki prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski, potwierdzając jednocześnie, że głównym celem MTL jest promocja młodych talentów literackich.

Poetka odczytała też kilka, szczególnie jej bliskich, utworów ze wspomnianej książki. Odpowiedziała także na pytania, które zadali Andrzej Talarek, Withkacy Zaborniak, Zbigniew Michalski i inni. Rozmowy były kontynuowane podczas podpisywania tomików. Pamiątkową sesją fotograficzną zakończyło się w MBP kolejne święto poezji.

Zbigniew Michalski

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa