W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Liryczny hołd dla Niepodległej [FOTO]

W znakomity sposób, Mieleckie Towarzystwo Literackie, uczciło 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W wydrukowanym, przy tej okazji tomiku poezji „Wersy dla Niepodległej”, znalazły się wiersze twórców MTL, wiersze z konkursu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz wiersze ze Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Okolicznościowa uroczystość, związana z prezentacją tomiku, odbyła się 1 grudnia 2018 r. w siedzibie Towarzystwa ul. Mickiewicza 2/6 w „Łojczykówce”.

Zgromadziła ona wielu znamienitych gości, twórców MTL, przedstawicieli piszącej młodzieży z obu konkursów prezentowanych w tomiku i bardzo wielu miłośników poezji. Rozpoczął ją krótki film z przypomnieniem dróg Polski do niepodległości. W rolę konferansjera wcielił się prezes MTL Zbigniew Michalski. W programie słowno-muzycznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję, zaprezentowała się Grupa Wokalno-Instrumentalna PTG „Sokół 1893” z Mielca. Nad całością programu czuwały: wiceprezes PTG „Sokół1893” Emilia Żola i Jolanta Dudzik. Pani Emilia wsparła swoim głosem czytających wiersze z tomiku: Wiktorię Jackowską, Natalię Rządzką, Igora Cenę i Oskara Kojdera. Pani Jola czuwała nad całością dźwiękiem i śpiewającą młodzieżą: Zuzanną Żybulą, Julią Podrazą i Bartłomiejem Dudzikiem. Zwłaszcza ten ostatni wykonawca przypadł do gustu publiczności porywającym wykonaniem przeboju Ewy Demarczyk. Komplementował występ młodych solistów, obecny podczas imprezy wiceprezes Mieleckiego Towarzystwa Muzycznego Bronisław Kowalczuk. Również w ciepłych słowach o występie wyrazili się, a także dziękowali: Zygmunt Osak, Barbara Augustyn i inni. Spotkanie było także okazją do wymiany wielu cennych pomysłów z dziedziny kultury.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa