W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Liryczny wielogłos Jana Belcika

W ciepłej, a zarazem prawdziwie rodzinnej atmosferze, przebiegło w Miejskiej Bibliotece Publicznej 7 maja 2016 r. spotkanie autorskie poety Jana Belcika z Krosna, autora kilku znaczących tomików poezji, członka Klubu Literackiego w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie.

Zebranych gości w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu powitała Jolanta Strycharz, zaś w imieniu Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera jej prezes  Zbigniew Michalski, który przedstawił bogatą sylwetkę gościa i odczytał, znajdującą się w tomiku „Drugi brzeg”, jedną z opinii pióra Stanisława Dłuskiego.

Krośnieński twórca, przywiózł ze sobą do Mielca, poezję przygotowaną do najnowszego ósmego tomiku poezji.

Razem z nim przybyli Małgorzata i Marek Petrykowscy. Spotkanie rozpoczął zespół „Cantica Romazna” w składzie: Dorota Grabiec, Gabriela Wójciak, Przemysław Pawłowski i Sylwester Kukułka. Zaś zmierzyli się z wymagającymi tekstami poety i zaprezentowali najnowszą poezję Barbara Augustyn i Stefan Żarów.

Na zakończenie części artystycznej mieleccy muzycy zakończyli swój dobry występ. Zaraz po nim autor przedstawił kilka wierszy i zaczęła się interesująca rozmowa autora z uczestnikami imprezy. Wzięli w niej udział: Zbigniew Michalski, Barbara Augustyn, Stefan Żarów, Aleksandra Piguła, Andrzej Talarek i inni.

Prezes TMZM im. Wł. Szafera Janusz Chojecki  zaprezentował swój apel dotyczący pracy stowarzyszenia przy projekcie rządowym.  Na zakończenie spotkania odbył się zwyczajowa sesja fotograficzna,  Jan Belcik  podpisywał swoje tomiki, rozmawiał prywatnie z uczestnikami, i opowiadał o swoim sentymencie do Mielca.  Imprezę uwiecznił na fotografiach fotoreporter TMZM Roman Trojnacki.

Zbigniew Michalski

[nggallery id=143]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa