W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej

Gdy na dworze zimno i deszcz, z domowych kątów wyziera nuda to pora, by odwiedzić naszą bibliotekę. Tu zawsze miło spędzisz czas i czeka Cię wiele niesamowitych przygód ukrytych na kartach nieprzeczytanych dotąd książek.

A jeśli lubisz podzielić się z innymi wrażeniami z lektur, to dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej. Co miesiąc spotykamy się i w domowej atmosferze przy kawie i herbacie omawiamy jedną książkę, nadesłaną przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, koordynującą działalność DKK na Podkarpaciu. W piątkowe popołudnie 26 listopada pochyliliśmy się nad najnowszą powieścią Agnieszki Krawczyk pt. „Splątane ścieżki”.
Akcja książki toczy się w Krakowie. Bohaterowie spotykają się w niezwykle uroczej pasmanterii o nazwie „Splątana Nitka”. Poznajemy właścicielkę sklepu – Klaudynę, kobietę ciepłą, mądrą, z otwartymi ramionami dla każdego, a równocześnie pilnie strzegącą swych tajemnic. Poznajemy jej siostrzenicę Monikę, młodą dziennikarkę, uwikłaną w niefortunny romans z żonatym mężczyzną.
W „Splątanej Nitce” raz w tygodniu odbywają się spotkania miłośników robótek ręcznych. Przy kubku ciepłej herbaty i aromatycznego ciasta nawiązują się niezwykłe przyjaźnie. Grupa zaprzyjaźnionych osób nie tylko mile spędza ze sobą czas, ale także angażuje się w aktywny sposób w społeczne sprawy okolicy. Tworzą niezwykle sympatyczną, zgraną paczkę, która do każdego wyciągnie pomocną dłoń. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a przeciwności są po to, aby je pokonywać.
„Splątane ścieżki” to pełna ciepła i uroku powieść o życiu. Życiu, które podkłada bohaterom kłody pod nogi i plącze ich losy, jakby ktoś specjalnie zaplatał im wszystkie ścieżki motkiem przeróżnych wełen.
Jak potoczą się losy dwóch spokrewnionych kobiet, Moniki i Klaudyny? Czy grupa członków klubu „Splątanej Nitki” będzie na tyle silna, by zdziałać coś dla lokalnej społeczności? I czy wreszcie splatane ścieżki losu zaprowadzą bohaterów do szczęśliwego zakończenia?
Odpowiedzi znajdziemy na kartach powieści Agnieszki Krawczyk, niezwykle popularnej i lubianej przez czytelników autorki. Jej książki niosą ukojenie, powodują uśmiech, mimo iż poruszają trudne tematy. W „Splątanych ścieżkach” czytamy bowiem o przemocy w szkole, o ochronie środowiska.

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa