W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

„Listopadowy weekend” na drogach Podkarpacia

Jesienna aura, intensywny deszcz i ograniczona widoczność, sprawiają, że warunki na drogach są trudne.

Podkarpaccy policjanci, w ramach działań „Listopadowy weekend” czuwają nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych.

Głównym zadaniem policjantów jest ułatwianie ruchu pojazdów na drogach województwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na stan trzeźwości kierowców, a także na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych – min. nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Baczną uwagę policjanci będą też zwracać na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. Dlatego w działaniach wykorzystane zostaną policyjne samochody wyposażone w wideorejestratory, a w wielu miejscach kontrole prędkości prowadzone będą w sposób kaskadowy. Działania potrwają do poniedziałku.

Policja przypomina – jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Jesień to też najtrudniejszy okres dla pieszych z uwagi na szybko zapadający zmrok i zmienną pogodę. Ważne jest to, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe.

Statystyki działań „Listopadowy weekend”

 8.119.1110.1111.11Razem
wypadki59   
zabici10   
ranni410   
nietrzeźwi1214   

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa