W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Literacki czwartek ze Stefanem M. Żarowem [FOTO]

W cyklu dialogowo-edukacyjnym „Literackie czwartki”, proponowanym przez Mieleckie Towarzystwo Literackie dla uczniów z najstarszych oddziałów szkół podstawowych, a nade wszystko ze szkół ponadpodstawowych,  13 grudnia 2018 r. odbyło się czwarte spotkanie w siedzibie MTL ul. Mickiewicza 2/6 w Mielcu („Łojczykówka”).

Tym razem z młodzieżą klasy Icm, Technikum Mechanicznego, z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, spotkał się poeta, publicysta, krytyk literacki, wiceprezes MTL Stefan  M. Żarów. Spotkanie prowadził prezes MTL Mielec Zbigniew Michalski. Młodzież na spotkanie przybyła z panią profesor Urszulą Połeć.

Podczas pozaszkolnej lekcji języka polskiego mielecki literat, najpierw przedstawił drukowane wersje swoich ośmiu tomików, antologie, artykuły publicystyczne z kilku pism literackich i historycznych, autentyczne dokumenty IPN dotyczące, przypadającej w tym dniu, rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – sumie kilkanaście pozycji. Przedstawione dzieła stały się pretekstem do ciekawej rozmowy z młodzieżą, przygotowującą się do zawodu obrabiarki sterowane numerycznie, ze znanego mieleckiego zespołu szkół. 

Wielowątkowa i zajmująca rozmowa wybiegła daleko poza twórczość i dotyczyła także przyziemnych tematów. W mini-konkursie recytatorskim wzięli udział: Daniel Pieróg, Duszkiewicz Kamil, Marek Trela i Daniel Ozimek. Otrzymali oni na pamiątkę tomiki autora i wydawnictwa  MTL. Jednym z wątków rozmowy z uczniami była także twórczość literacka uczniów. O warunkach jej publikacji opowiedział prezes MTL.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa