W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Literatura i dzieci

Eliminacje miejskie Wojewódzkiego Konkursu ,,Literatura i dzieci” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W tym roku tematem przewodnim było hasło: „Dzień bez komputera”. Miejski konkurs odbył się 16 listopada w Domu Kultury SCK.

Literatura i dzieci
Jury miało możliwość zapoznać się z 60 prezentacjami konkursowymi i wyłoniło 6 laureatów w kategorii ,,recytacja” oraz 4 laureatów w kategorii ,,piosenka”.

Najlepszymi recytatorami okazali się: Kinga Czajkowska z SP 1 (klasy 0-3) w Mielcu (opiekun: Małgorzata Osmola), Jakub Witek z SP 3 (klasy 0-3) w Mielcu (opiekun Lidia Tylutki), Barbara Czech z SP 7 (klasy 4-7) w Mielcu (Alina Pietras), Szymon Weryński z SP 7 (4-7) w Mielcu (opiekun Alina Pietras), Bartłomiej Dudzik z SP 1 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Elżbieta Witek), Agnieszka Pająk z SP 1 (4-7) w Mielcu (opiekun Elżbieta Witek).
Za najlepszych wykonawców piosenek jury uznało: Emilię Winiarz z SP 2 (klasy 0-3) w Mielcu (opiekun Magdalena Łącz), Aleksandrę Maderę (klasy 0-3) z SCK w Mielcu (opiekun Jolanta Dudzik), Klaudię Durak z SP 2 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Magdalena Łącz), zespół szkolny Niepublicznej Szkoły Podstawowej (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Tomasz Kołodziejczyk).
W obu kategoriach przyznano również wyróżnienia. Wyróżnienia wśród recytatorów otrzymali: Barbara Wilk z SP 3 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Małgorzata Boraczyńska), Olga Bochenek z SP 3 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Katarzyna Winnicka), Amelia Dudek z SP 3 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Marzena Chudzik), Patrycja Swół z SP 1 (klasy 4-7) w Mielcu (opiekun Anna Szwaja), Marta Lonczak z SP 1 w Mielcu (opiekun Małgorzata Osmola), Jakub Piechota z SP 3 w Mielcu (opiekun Barbara Cisło).
Wśród wokalistów wyróżniono: Julię Podraza z SP 1 w Mielcu (opiekun Jolanta Dudzik),
Amelię Gancarz z SP 1 w Mielcu (opiekun Jolanta Dudzik).
W skład jury weszli: Jadwiga Klaus – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Magdalena Kriger – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Maciej Fijałkowski – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa