Informacje Sport

LKS Stal Mielec z pięcioma medali Mistrzostw Polski U16

W sobotę i niedzielę na stadionie w Słupsku rywalizowało o medale Mistrzostw Polski U16 w lekkiej atletyce ponad 800 młodych zawodników w wieku 14 i 15 lat. Do zawodów kwalifikacje uzyskało czworo zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

Pierwszy srebrny medal dla Stali wywalczył Daniel Kamiński w wieloskoku. To nowa konkurencja wprowadzona w bieżącym roku do Mistrzostw Polski U16. W najlepszej próbie Daniel uzyskał wynik 12.57 poprawiając swój rekord życiowy aż o 44cm. Rywalizację wygrał lider tabel Kewin Małek ze Słupska z wynikiem 12.84.

Wieczorem po krążek tego samego koloru sięgnęła Olga Wal. W wyczerpującym biegu na 2000m pokonała linię mety jako druga z rewelacyjnym czasem 6:35.17. Zwyciężczyni biegu Eliza Galińska z UKS Filipides Teresin po raz trzeci w tym sezonie poprawiła rekord Polski na 2000m z wynikiem 2:23.03. W pochmurny niedzielny poranek trzeci srebrny medal dla klubu wywalczył Patryk Sejler w chodzie na 5000m z czasem 25:27.92. Zawodnikowi Marzeny Kulig niewiele brakło do złota, który przypadł w udziale koledze z Nowej Dęby Kacprowi Gołąbek – 25:25.04.

W ostatniej kolejce skoku w dal, wynikiem 6.40, drugie srebro zapewnił sobie podopieczny Tomasza Torby, Daniel Kamiński. Lider tegorocznych tabel nie zdołał zbliżyć się do swojego rekordu i ostatecznie musiał uznać wyższość Szymona Głaszczka z GKS Wilga Gawrolin – 6.58. Na zakończenie mistrzostw po znakomitym biegu Martyna Wal poprawiła swój rekord życiowy na 1000m osiągając czas 2:54.80 i zapewniła sobie złoty medal. Na mecie biegaczka trenera Stanisława Zioło była szybsza od Darii Domżalskiej (2:58.61) oraz Demi Locker (2:58.63). Wynik Martyny jest gorszy od obecnego rekordu Polski o zaledwie 3 sekundy.

W klasyfikacji medalowej klubów LKS Stal Mielec zajął ostatecznie 7 miejsce z pięcioma krążkami. W ilości medali mielecka reprezentacja ustąpiła miejsca gospodarzom AML Słupsk – 9 medali i KS Stal LA Ostrów Wielkopolski – 6 medali.

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło miejsce czwarte z 13 medalami (3 złote, 2 srebrne, 8 brązowych).