W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Lockheed Martin będzie silnie reprezentowany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach

    Działania w Polsce mają wesprzeć strategię międzynarodowego wzrostu

WARSZAWA, Polska, 25 sierpnia, 2016 –  Na MSPO 2016, który odbędzie się w Kielcach w dniach 6-9 września, Lockheed Martin pokaże szerokie spectrum produktów i rozwiązań, od systemów nowej generacji, które mają chronić Polskę przed groźbą ataków pociskami balistycznymi, po najnowocześniejszy na świecie helikopter bojowy piątej generacji, zbudowany w Polsce śmigłowiec BLACK HAWK w wersji uzbrojonej, a także systemy sterowania artylerią i operacjami morskimi.

 

 

Podkreślając rosnące regionalne znaczenie MSPO, Lockheed Martin będzie miał w tym roku największą ekspozycję w historii, a PZL Mielec po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany jako integralna część tego koncernu lotniczo-obronnego. Po swoim debiucie na Farnborough International Air Show latem tego roku, uzbrojona wersja helikoptera BLACK HAWK, którą można rekonfigurować w ciągu zaledwie kilku godzin, by mogła podejmować różnorakie zadania, w tym misje MEDEVAC, zadania transportowe oraz poszukiwawczo-ratunkowe, zostanie pokazana podczas tegorocznego salonu.

Międzynarodowe zainteresowanie uzbrojoną wersją BLACK HAWK rośnie od czasu Farnborough International Air Show. Potencjalni klienci pochodzą z Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej.

Wśród innych propozycji Lockheed Martin znajdzie się MEADS, natowski system obrony przeciwlotniczej i antybalistycznej oraz najnowocześniejszy symulator lotu F-35, dzięki któremu, pod okiem pilota testowego F-35, Billie Flynna, zwiedzający będą mogli zapoznać się z możliwościami najnowocześniejszego na świecie myśliwca wielozadaniowego.

„Lockheed Martin jest zaufanym partnerem dla ponad 70 krajów jeżeli chodzi o ich potrzeby obronne i dziedzinę bezpieczeństwa. Ponadto, ma odpowiedni portfel produktów i rozwiązań, by sprostać najbardziej złożonym globalnym wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności”, twierdzi Jonathan Hoyle, wiceprezes ds. Europy i Ameryki Łacińskiej”.

„MSPO daje nam doskonałą okazję by pokazać te możliwości obecnym i potencjalnym klientom w Europie Środkowej i Wschodniej i wzmocnić relacje z rozrastającą się siatką partnerów przemysłowych w regionie”.

Lockheed Martin ma biuro w centrum Warszawy od prawie 20 lat i jest partnerem Polski w wielu programach z zakresu obronności i bezpieczeństwa, takich jak Narodowe Centrum Wspierania Operacji Powietrznych, F-16 stanowiący fundament polskich sił powietrznych, zaawansowany system naprowadzający Sniper, transportowiec taktyczny C-130, taktyczny pocisk manewrujący JASSM i system obrony antybalistycznej Aegis Ashore.

Poprzez przejęcie firm Sikosky i PZL Mielec w listopadzie 2015 roku, Lockheed Martin stał się bezpośrednim pracodawcą dla ponad 1500 osób w Polsce. Podkreślając swoje długoterminowe zaangażowanie w PZL Mielec, który oferuje połączenie produkcji wysokiej jakości z przystępnymi cenami i jest największym zakładem produkcyjnym Lockheed Martin poza USA, firma analizuje, jak przyznać zakładowi nowe zadania w ramach strategii zwiększania swojej obecności na rynkach międzynarodowych.

Dowiedz się więcej o Lockheed Martin na www.lockheedmartin.com

O Lockheed Martin

Lockheed Martin, z siedzibą w Bethseda w stanie Maryland, jest globalną firmą z branży bezpieczeństwa i technologii lotniczych, która na całym świecie zatrudnia blisko 125.000 ludzi. Jest zaangażowana przede wszystkim w badania, projektowanie, rozwój, produkcję, integrację i konserwację zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

 

7777

 

 

LMatMSPO_BH1

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa