Łomża Vive Kielce – SPR Stal Mielec 38:28 [FOTO, VIDEO]

Łomża Vive Kielce pokonała SPR Stal Mielec (38:28) w ramach 12. serii PGNiG Superligi.

W pierwszych minutach brylowali skrzydłowi gospodarzy, Cezary Surgiel i Sigvaldi Gudjonsson zdobyli wspólnie pierwsze cztery trafienia dla kieleckiej strony, a gdy kolejne gole dołożyli Vlad Kulesh i Nicolas Tournat, po dziesięciu minutach gry Łomża Vive Kielce prowadziła 6:2.

Po początkowym fragmencie Stal postawiła o wiele trudniejsze warunki. Kilka interwencji zaliczył bramkarz Stali, Tomasz Wiśniewski, przyjezdni znacznie częściej zaczęli również znajdować drogę do kieleckiej bramki. Prym wiódł w tym Miljan Ivanović. Efektem, krok po kroku, mielczanie doprowadzili do remisu. W 20. minucie gry Mateusz Flont wyrównał stan meczu na 11:11.

Lepsza postawa gości na nowo pobudziła Mistrzów Polski, którzy po chwili niemocy zanotowali serię trzech trafień bez odpowiedzi rywala i odbudowali zaliczkę (17:13), a na zmianę stron zeszli prowadząc różnicą pięciu “oczek” (19:14).

Drugą partię kielczanie otworzyli dwiema bramkami i obie ekipy dzieliło już siedem goli (21:14). Łomża Vive Kielce kontrolowała przebieg meczu, co nie znaczy bynajmniej, iż rywale złożyli broń. W pewnym momencie mielczanie zmniejszyli straty do zaledwie trzech goli (21:24).

Podobnie jak w trakcie pierwszej połowy, przewaga Mistrzów Polski rosła wraz z upływem czasu. Snajperskie popisy kontynuował Gudjonsson, skuteczny był Surgiel, dobrze między słupkami odnalazł się Wałach, co zapewniało gospodarzom spokój. Ostatni kwadrans i dominacja gospodarzy sprawiła, że rozmiary wygranej sięgnęły aż dziesięciu bramek (38:28), choć w apogeum różnica sięgnęła dwunastu trafień.

Autor: Magdalena Pluszewska

Łomża Vive Kielce – SPR Stal Mielec 38:28 (19:14)

Łomża Vive Kielce: Kornecki (5/19 = 26%), Wałach (7/21 = 33%) – Vujović 4, Olejniczak 3, Sićko 3, Tournat 3, Kulesh 4, Moryto 2, Surgiel 6, Kaczor 2, D. Dujshebaev 2, Gudjonsson 9

Stal Mielec: Wiśniewski, Witkowski – Wilk 1, Janyst 1, Mochocki, Flont 1, Nowak 1, Valyntsau 2, Chodara 2, Monczka 3, Adamczuk 2, Petrović 3, Krytski 3, Wojdak 4, Ivanović 5, Krupa

Pierwsza siódemka: Kornecki – Surgiel, Kulesh, D. Dujshebaev, Moryto, Gudjonsson, Tournat