W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Magicznie i lirycznie w Woli Mieleckiej [FOTO]

20 lutego 2019 r. Biblioteka Publiczna wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej  gościła znaną mielecką poetkę Aleksandrę Pigułę prezesa Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO .

Swój pierwszy, debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Kropla” wydała w 2012 roku. W następnych latach ukazało się pięć kolejnych  jej zbiorków poezji. Są to: „Dłonie”, „Skrzydła”, „Karuzela” – zbiorek przetłumaczony na język angielski oraz „Strofy na…”.

W 2018 roku ukazał się zbiór liryków pt. „49 niedomówień” i sztuka teatralna „Kasetka szczęścia”.

Wiersze z wymienionych tomików były drukowane na łamach almanachu „Zanurzeni w słowie”, „Poezji dzisiaj” nr 107 i 117, Mieleckich Rocznikach Literackich, w tygodniku „Angora”, „Głosie Tyczyna”, „Kurierze Błażowskim”, „Gazecie Kulturalnej”, miesięczniku „, Nasz Dom Rzeszów”,  kwartalniku polskim „Krynica” wydawanym na Ukrainie, a także w gazecie polonijnej „Orzeł Biały” w USA.

Spotkanie z Aleksandrą Pigułą  miało niezwykły charakter. We wiosennym już klimacie słuchacze mogli wznieść się ponad szarość codzienności na skrzydłach jej wierszy. Wierszy fascynujących, zadziwiających i magicznych. Utworów pełnych pasji, emocji, namiętności. Utworów o rzeczach małych i wielkich, o człowieku  i o Bogu, o istocie i sensie życia. W poszczególnych strofach każdy mógł odnaleźć i odczytać siebie i dotrzeć do miejsca, przeznaczonego tylko dla niego.

Wiersze czytała autorka, poeci z Grupy Literackiej Słowo, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej z Woli Mieleckiej i Podleszan Wiktoria i Aleksandra Bal, Emilia Jemioło, Gabrysia Cisło.

Pani Aleksandra dała się poznać jako osoba niezwykle ciepła i otwarta. Poezja jest dla niej sposobem wyrażania siebie. Lubi dobre kino, muzykę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Prowadzi również autorski blog (poezjaoli.blogspot.com). Pisze teksty piosenek do muzyki Jana Robaka i Alka Berkowicza.

Za niezapomniane chwile, tomiki wierszy rozdane czytelnikom i podarowane bibliotece podziękowała poetce Justyna Ryczek – bibliotekarz i moderator DKK w Woli Mieleckiej. W środowym spotkaniu uczestniczyli m.in. radny powiatu mieleckiego  Józef Smaczny, radny Gminy Mielec i wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski, prezes TMZM Janusz Chojecki, wiceprezes TMZM Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie GL „Słowo” Elżbieta Żuchowska- Pezda, Jan Stępień, członkowie DKK i czytelnicy biblioteki.

Justyna Ryczek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa