W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Magistrat odpowiada na zarzuty radnego w sprawie modernizacji targowiska

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej kontrowersjami dotyczącymi zrealizowanej inwestycji „ Przebudowa Targowiska Miejskiego Hala Targowa – I etap” przy ulicy Wolności, pragniemy poinformować, że wykonawca przebudowy targowiska w  formule „zaprojektuj – wybuduj” zaprojektował i wykonał sposób odwodnienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym zgodnie  z najnowszymi zaleceniami tzw. Dostępności Plus (m. in. maksymalna wysokość przeszkód, krawężników,  obrzeży, odmienne kolory przeszkód)

Należy pamiętać o tym, że ze względu na rozmiar placu targowego konieczne było  wyprofilowanie terenu i zapewnienie właściwego odprowadzenia wód opadowych. Na etapie projektowania uznano, że rozwiązanie z wykonaniem odpływów prefabrykowanych będzie  korzystniejsze niż często stosowane odwodnienia liniowe (jak np. na tarasach Stadionu Miejskiego przy ulicy Solskiego ) ze względu na łatwy dostęp,  brak konieczności okresowego czyszczenia i wygodę odwiedzających targowisko – szczególnie kobiet w obuwiu na  obcasach.

Przyjmując jednak uwagi użytkowników, w ramach II etapu modernizacji Targowiska Miejskiego przy ulicy Wolności obejmującego głównie rozbiórkę starych pawilonów handlowych i postawienie nowych – Wydział Inwestycji  Urzędu Miejskiego w Mielcu w celu poprawienia komfortu użytkowania  terenu targowiska, przeanalizuje możliwość zabezpieczenia bądź przebudowę wykonanych odpływów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa