W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Magistrat realizuje program ERASMUS+ [FOTO]

Na początku lipca przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu wzięli udział w dwóch projektach w ramach europejskiego programu ERASMUS+ współfinansowanego przez Unię Europejską.

Projekt Sport Nature 3.0  realizowany był wspólnie z innymi europejskimi miastami (m.in. z Portugali, Węgier, Macedonii) oraz z dwoma organizacjami non-profit. Jego przewodnim miastem było portugalskie Vila Nova de Poiares.  To właśnie w Portugalii odbyło się ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Celem Sport Nature 3.0 była promocja i zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa połączone z jednoczesną nauką i poznawaniem dziedzictwa historycznego i zabytków  kulturowych poszczególnych miast i regionów.

Poprzez wymianę doświadczeń opracowany zostanie plan w jaki sposób zwiększyć odsetek osób, które zrezygnują z siedzącego trybu życia na rzecz aktywnego poznawania kultury danego miasta czy regionu.Każde z miast uczestniczących w projekcie Sport Nature 3.0 opracowało ścieżki edukacyjne w swoim mieście. Dzięki temu zainteresowane osoby będą mogły  zwiększać swoją aktywność fizyczną jednocześnie poznając ważne i ciekawe miejsca związane z historią i kulturą w danym regionie.

W ramach projektu Sport Nature 3.0. udało się zorganizować w naszym mieście między innymi: wyścig rowerowy Smoczka Park MTB, Piknik Ekologiczny z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi, spacery historyczne, spacery śladami kultury żydowskiej, spacery Nordic Walking.

Drugi z projektów w ramach programu ERASMUS+ pn:  “Cyfryzacja i dematerializacja Gminy” odbył się w mieście Lipawa na Łotwie. W spotkaniu wzięły udział delegacje z Mielca, Vila Nova de Poiares z Portugalii oraz gospodarze spotkania z Lipawy. Podczas dwudniowej wymiany doświadczeń mogliśmy poznać nowości wdrażane w e-usługach i procesach digitalizacji. Wspólnie odwiedziliśmy kilka instytucji miejskich w mieście, lokalną społeczność informatyczną, spotkaliśmy się z przedstawicielami “Digital Innovation Park” i “Liepaja Tech Girls”, odkryliśmy salę koncertową “Wielki Bursztyn”, oferującą wysokiej jakości nagrania cyfrowe koncertowe na platformie „Cyfrowy Amber”.

Projekt “Cyfryzacja i dematerializacja Gminy” został zrealizowany w ramach zaproszenia do składania wniosków Programu Erasmus+ „Projekty partnerstwa małej skali w sektorze edukacji dorosłych”. Projekt obejmuje wewnętrzny audyt wykorzystania systemów papierowych, tonerów, oprogramowania i informatycznych w trzech miastach oraz organizację szkoleń personelu na temat zmiany ich elektronicznych nawyków pracy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa