W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Wywiady

Magistrat wspiera działkowców [FOTO]

Wymiana oświetlenia, instalacja kamer czy modernizacja sieci energetycznej – to tylko część planowanych inwestycji na mieleckich ogródkach działkowych, których realizacja z inicjatywy radnych miejskich, będzie możliwa dzięki dotacji celowej z budżetu Gminy Miejskiej Mielec. To pierwsze w historii wsparcie dla stowarzyszeń ogrodowych prowadzących rodzinne ogrody działkowe na obszarze naszego miasta.

Dziś (7 czerwca), na terenie ROD Metalowiec odbyło się oficjalne podpisanie umów między Prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewskim a przedstawicielami ogródków działkowych: Mieczysławem Mazurem (ROD Metalowiec), Marianem Gołębiowskim (ROD Lotnik), Kazimierzem Wójcikiem (ROD Poręby), Romanem Batogiem (ROD Solidarność) oraz Januszem Cisło (ROD Podlesie).

Dotacja celowa ma stanowić wsparcie w realizacji zadań związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych, dotacja ma także wpłynąć na poprawę warunków korzystania z ROD przez działkowców. Dotacja na realizację zadania może być udzielona w wysokości 50% kosztów zadania, jednak w kwocie nie wyższej niż 10 tysięcy złotych. 

W planach ROD Poręby jest zakup i montaż monitoringu przy bramach i bramkach wejściowych. ROD Lotnik przeznaczy dotację na remont urządzeń na placu zabaw, wymieni oświetlenie, zainstaluje także kamery przy bramach głównych oraz obiektach gospodarczych. Dotacja celowa pozwoli przedstawicielom ROD Podlesie zrealizować II etap modernizacji sieci energetycznej. ROD Solidarność planuje zakupić i zainstalować panele fotowoltaiczne, a ROD Metalowiec chce wyremontować oświetlenie oraz zakupić lampy z czujnikiem zmierzchu na głównej alei ROD.

– Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w historii możemy wesprzeć działania ogrodów działkowych znajdujących się na terenie Mielca. Tego typu miejsca, to zielone płuca miasta, a liczba osób, korzystająca z ich uroków, dowodzi, że są to miejsca bardzo potrzebne i lubiane. Doceniam, że wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na poprawę infrastruktury ogrodów, ale wpłynie także na bezpieczeństwo ich użytkowników. Wierzę, że to pierwszy krok w stronę dalszej współpracy – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

– Tego typu dotacja jest bardzo potrzebna. Ogrody działkowe dysponują pieniędzmi, które wpłacają działkowcy w ramach tak zwanej opłaty ogrodowej. Fundusze, które chcemy przeznaczyć na remonty musimy pozyskiwać w ramach dotacji bądź obciążając właścicieli działek. Potrzeby finansowe są bardzo duże. Na przykładzie naszego ogrodu Metalowiec, który istnieje od 1948 roku – cała infrastruktura jest bardzo stara i wymaga remontu. Sukcesywnie realizujemy swoje plany, by mieszkańcy czuli się tu coraz lepiej – mówi Mieczysław Mazur Prezes Ogródków Działkowiec ROD Metalowiec i Członek Okręgowego Zarządu Podkarpackiego.

Termin realizacji zadania to koniec października 2021 roku.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa