W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Majówka 2018 ze stróżami prawa

Rozpoczął się długi weekend majowy, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja. Już dzisiaj widzimy, jakie żniwo zbiera tegoroczna majówka : 21 zabitych w ciągu trzech dni (54 zabitych zanotowano w 2017 roku przez cały okres weekendu majowego).

Nad naszym bezpieczeństwem w całym kraju czuwa około 5 tysięcy policjantów. Już w zeszły piątek można było zauważyć funkcjonariuszy, którzy ustawili się przy wjazdach i wyjazdach z większych miast, po to, aby w razie potrzeby kierować ruchem drogowym w celu płynnego poruszania się podróżujących i nie blokowania jezdni.

Oprócz tego, w kolejnych dniach policjanci skupią się na bacznym obserwowaniu sposobu przewożenia pasażerów, stosowaniu pasów bezpieczeństwa, pomiarze prędkości poruszających się pojazdów, badaniu trzeźwości kierowców, sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów i sposób umieszczenia ładunków w pojeździe.
Warto się zastanowić wkładając do samochodu różne przedmioty, albowiem mało kto wie, że przy nagłym hamowaniu niezabezpieczone przedmioty nabierają pędu, który może z nich uczynić śmiertelne pociski.

Jeśli jadąc z prędkością 50 km na godzinę zderzymy się z nieruchomą przeszkodą, telefon komórkowy może uderzyć w nas z siłą równą 4-kilogramowemu odważnikowi, natomiast litrowa butelka z wodą mineralną uzyska siłę aż 60 kg, a przy prędkości 90 km na godzinę jej waga wzrośnie nawet do 202 kilogramów.
Oprócz tego, udając się w podróż należy zadbać o takie wyposażenie pojazdu jak: apteczka, gaśnica, trójkąt i koło zapasowe, kamizelki odblaskowe, płyny w samochodzie, oraz oświetlenie, zwłaszcza kierunkowskazy i światła stop.

Pamiętajcie także, że kierowca pokonujący dłuższe odległości już po dwóch godzinach jazdy przestaje zwracać uwagę na bodźce zewnętrzne, tj. m. in. ruch ewentualnych zagrożeń czy innych kierujących, rowerzystów, pieszych czy też dzikich zwierząt. W związku z tym po dwóch godzinach jazdy zróbmy sobie kilkuminutową przerwę na dotlenienie, uzupełnienie płynów w organizmie i zresetowanie napięcia zarówno mięśniowego jak i umysłowego.

Na koniec, nie zapomnijcie przed wyjazdem sprawdzić liczbę swoich punktów karnych (w internecie na stronie www.obywatel.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego – bezpłatnej metody uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji, wybrać zakładkę „Kierowcy i pojazdy”, a następnie wybrać „Sprawdź swoje punkty karne”), żebyście nie musieli wracać do domu okazją.

Jedźcie ostrożnie – SZEROKIEJ DROGI !

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Pijana kobieta na obwodnicy spowodowała kolizję

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa