W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Majowy Koncert w Chorzelowie [FOTO, VIDEO]

W środowy wieczór (03.05) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie w obecności sympatyków, rodziców i znajomych artystów, odbył się  Koncert Wiosenno-Patriotyczny pt. „Tu wszędzie jest Polska”. 

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są bowiem w naszej Ojczyźnie trzy ważne święta. Pierwszy Maja to Międzynarodowe Święto Pracy. Drugi Maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto 3 Maja, upamiętnia przyjęcie Konstytucja z 1791 roku. Patrzymy na naszą historię, na tryumfy, które ostatecznie przyniosły nam wolność i demokrację. Jesteśmy to winni historii i naszym przodkom, a także współczesnym, którzy wierzyli i wierzą, że wszystko, co tworzą, robią z myślą o dobru Ojczyzny – od tych słów koncert rozpoczął Damian Małek, dyrektor SOKiS. 

Wydarzenie było okazją do prezentacji grup artystycznych działających przy chorzelowskim Ośrodku Kultury. Przez blisko półtorej godziny na scenie występowali muzycy tancerze i wokaliści z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową prowadzeni przez Bożenę Telegę-Kuźnik oraz Konrada Sosińskiego, Zespół Wokalno-Muzyczny „Wesołe Nutki” przygotowany przez Sylwię Kanię oraz Grupa Wokalna, dla której aranże i akompaniament przygotował Michał Witek. W nawiązaniu do majowych świąt koncert opierał się na utworach związanych z naszą Ojczyzną oraz nawiązujących do polskich wartości i tradycji.

W ludowej odsłonie publiczność mogła zobaczyć „Biało-czerwony walc”, „Polski kujawiaczek białoczerwony”, „Obrazek Krakowski” oraz wysłuchać utworów „Flaga”, „Jest takie miejsce”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Powrócisz tu”, „Kraj rodzinny matki mej”. Grupa Wokalna przygotowała utwory „Miasto budzi się”, „Zbudujemy dom”, „Tolerancja”, „Lubię wracać”, „Nie liczę godzin i lat”, „Świecie nasz”, „Dni których nie znamy” oraz „Jeszcze w zielone gramy”. Natomiast grupa młodsza i starsza „Wesołych Nutek” specjalnie na tę okazję przygotowała utwory „Jest takie miejsce – Polska”, „Wierzby i bocian”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Wolność” oraz „Flaga Polski”.

Całość scenicznych prezentacji przypadła do gustu licznie zebranej publiczności, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami, a cały koncert owacją na stojąco. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa