W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Makulatura na misyjne studnie [FOTO]

Będzie kolejna zbiórka makulatury organizowana przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Pierwsza taka inicjatywa przyniosła ponad 100 ton makulatury. Udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Republice Środkowoafrykańskiej.

Powstały one w miejscowości Sekia Mote oraz Modale w diecezji Bangui, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Łączna wartość tej inwestycji to 10.600 euro. Dzięki najbliższej, jesiennej edycji akcji „Makulatura na misyjne studnie” organizatorzy chcieliby je wybudować w Ugandzie, Czadzie oraz Kamerunie.

W zbiórce mogą uczestniczyć parafie, szkoły, zakłady pracy oraz inne instytucje. Po surówce wtórne przyjedzie specjalny samochód.

 

Makulaturę prosimy dostarczać do Katolickiego Ośrodka Kultury przy parafii Ducha Św. od godz. 14.00 do 17.00 do końca listopada.

Do każdego kilograma dołączmy jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

 

 Zapraszamy do naszej akcji parafie, szkoły, zakłady pracy oraz inne instytucje. Po odbiór makulatury dotrzemy naszym samochodem do wszystkich parafii.

Poprzez zbiórkę makulatury oraz kolorowego złomu możemy budując studnie głębinowe, pomóc naszym misyjnym braciom i siostrom uzyskać dostęp do czystej wody, która ratuje zdrowie, a nawet życie i czasami jest ważniejsza niż wszelkie lekarstwa…

 

 

Exif JPEG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała ponad 17 milionów na inwestycje

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa