W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Malinie będzie miało nowe chodnik i drogi

Kolejne inwestycje drogowe w gminie Tuszów Narodowy. Rozpoczęła się budowa chodnika przy drodze gminnej od sklepu Skrzypek w kierunku szkoły na długości 752 mb.  W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa dwóch krótkich odcinków dróg lokalnych w kierunku Firmy FUDKOP.

Przetarg na to zadanie wygrała Firma PRD Mielec za kwotę 2 272 729 zł. W trakcie realizacji zadania doszły nieprzewidziane wcześniej, a niezbędne prace dodatkowe, które generują kolejne koszty prawie – 300 000 zł. To zadanie będzie w ponad 69% dofinansowane z środków Polskiego Ładu, w zakresie wydatków kwalifikowanych ujętych we wniosku.

O wykonanie tego chodnika mieszkańcy zabiegali od kilku lat i dlatego kilkukrotnie składaliśmy wnioski o dofinansowanie unijne. Niestety bezskutecznie. Czekaliśmy jednak na kolejne szanse otrzymania dotacji, gdyż z środków własnych gminy nie było możliwości pokrycia kosztów całości tak kosztownych prac.  Cieszę się, że w końcu w bieżącym roku inwestycja dojdzie do skutku i podniesiemy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Malinia, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły. Jej wykonanie umożliwił program rządowy w ramach Polskiego Ładu, który zakłada wzmocnienie poprzez inwestycje w infrastrukturę polskiej gospodarki – mówi wójt gminy Andrzej Głaz. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa