W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Małoletni też kradną w Mielcu

W ostatnim czasie znacznie nasiliła się ilość kradzieży popełnianych przez osoby nieletnie i małoletnie na terenie powiatu mieleckiego. Policjanci apelują o wzmożenie opieki nad dziećmi, nie tylko w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jeśli chodzi o przestrzeganie prawa przez osoby nieletnie.

Wraz z rozpoczęciem wakacji znacznie wzrosła liczba nieletnich, którzy kradną alkohol oraz drobne artykuły kosmetyczne lub spożywcze. Bez względu na wartość skradzionego przedmiotu osoba niepełnoletnia, która dopuści się kradzieży, według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, odpowiada za popełnienie czynu karalnego.

W przypadku gdy nieletni jest zagrożony demoralizacją lub jest sprawcą czynu karalnego wszelkie zebrane materiały w sprawie kierowane są do sądu rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich.

W ostatnich dniach w jednym ze sklepów na terenie Mielca, 16- latek ukradł dwie zgrzewki napojów energetycznych o wartości 76 złotych. Nastolatek został ujęty przez pracownika sklepu tuż za linią kas. Kilka dni później w galerii handlowej, 17-letnia mieszkanka Mielca ukradła bieliznę o wartości 13 złotych z jednego ze sklepów odzieżowych znajdujących się w pasażu handlowym. Młoda kobieta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego ukradła bieliznę. Miała przy sobie pieniądze, za które wcześniej zrobiła zakupy odzieżowe na kwotę kilkuset złotych. Kolejny przypadek, to kradzież alkoholu o wartości 44 złotych, który ukradła 15-letnia mieszkanka Mielca. Nastolatka w czasie interwencji wyjaśniła policjantom, że ukradła alkohol ponieważ namówili ją do tego znajomi.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo osób małoletnich oraz nieletnich Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące zachowań dzieci i młodzieży, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, jak te dotyczące przejawów demoralizacji, trafiają na drogę sądową.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa