W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

”Mały Inżynier” w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu [FOTO]

W poniedziałek 2 października w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu, odbyła się inauguracja innowacyjnego projektu ”Mały Inżynier”

Projekt adresowany jest do uczniów klas 4 i ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów naukami ścisłymi: chemią, fizyką, przyrodą i robotyką-programowaniem. Jest to program zajęć dodatkowych/pozalekcyjnych o profilu technicznym, nakierowany na rozwój kreatywności, samodzielnego myślenia i pracy zespołowej wśród uczniów.

W ramach projektu uczniowie wezmą również udział w wycieczkach edukacyjnych np. do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Kielcach. W uroczystości W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firmy Autopart, ambasadora projektu, władze miasta Mielca, Dyrekcja ZSO nr1 w Mielcu, a także najważniejsi uczestnicy, uczniowie. Mali Inżynierowie otrzymali legitymacje uczestnika projektu oraz szczegółowy harmonogram zajęć na rok szkolny 2017/2018.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa