W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Małżeńskie jubileusze dostojnych par

Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego we wtorek i środę (24 i 25 kwietnia) uroczystości w Pałacyku Oborskich dziewięć par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Historia przyznawania tych odznaczeń sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku. Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.
We wtorek 24 kwietnia 51 rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowali: Stanisława i Roman Krakowscy, Irena i Tadeusz Durma, Józefa i Jan Błachowicz oraz Lidia i Ryszard Strusińscy. Piąta para – Danuta i Józef Foltowie mogła się pochwalić najdłuższym 56 – letnim stażem małżeńskim.


Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami, stosownymi legitymacjami nadesłanymi przez kancelarię prezydencką oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.
W środę 25 kwietnia pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos uhonorował kolejne cztery pary: Złote gody (50 lat) świętowali: Maria i Kazimierz Fila, Józefa i Władysław Miczek oraz Danuta i Henryk Jałocha. Z kolei Janina i Michał Barnasiowie obchodzili 54 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
-Serdecznie gratuluję wspaniałych jubileuszy i życzę doczekania w zdrowiu kolejnych. Zawieraliście swoje związki małżeńskie w trudnych czasach, gdy o podstawowe dobra materialne, które obecnie są oczywistością, było często bardzo trudno.

Mimo różnych trudności wytrwaliście ze sobą ponad pół wieku będąc wzorem dla obecnych pokoleń i przykładem wytrwałości w małżeństwie, które jak wiadomo jest niełatwą sztuką kompromisu – powiedział Fryderyk Kapinos, intonując na koniec uroczystości tradycyjne „sto lat” dedykowane dostojnym jubilatom.
Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane zorganizowaniem podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowe dywaniki asfaltowe w Gminie Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa