W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Małżeńskie jubileusze [FOTO]

Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego w poniedziałek i wtorek (24 i 25 września) uroczystości w Pałacyku Oborskich osiem par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”[email protected]

Historia przyznawania tych odznaczeń sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku. Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

W poniedziałek 24 września medale Prezydenta RP odebrali Państwo Stanisława i Jan Wilkowie, Stanisława i Tadeusz Mrozowie oraz Alina i Edward Stanisławscy. Z kolei we wtorek 25 września wyróżnienia trafiły do rąk Janiny i Jana Rzeszutków, Teresy i Jerzego Kowali, Bożeny i Adama Gorczyców, Bożeny i Jana Maziarzów oraz Marii i Jacka Kowalskich.

Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami, stosownymi legitymacjami nadesłanymi przez kancelarię prezydencką oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel.

– Jesteście Państwo wzorcowym przykładem małżeńskiej wytrwałości dla kolejnych pokoleń. Serdecznie gratuluję wspaniałych jubileuszy i życzę doczekania w zdrowiu kolejnych – powiedział Fryderyk Kapinos.

Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

Edward Tabor

 

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa