W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Mamy wicemistrzynie województwa

28 marca w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej, w którym do walki o medale przystąpiły dziewczęta. Mistrzostwo zdobyła ekipa z posady Górnej, a wicemistrzostwo drużyna gospodyń.

Już w pierwszym meczu nasze dziewczęta musiały zmierzyć się z wielokrotnymi uczestniczkami i zwyciężczyniami w województwie z ubiegłych lat ze szkoły w Posadzie Górnej. Należy zaznaczyć, że trenują one systematycznie piłkę ręczną w Ośrodkach Piłki Ręcznej od 4 klasy. Niestety po ostatnim gwizdku dziewczęta z Radomyśla musiały uznać wyższość przeciwniczek – uległy im 10-7, do przerwy remisując 4-4. Kolejnym ważnym krokiem w walce o medale było spotkanie z drużyną z Dynowa, z którą radomyślanki pewnie wygrały (20-11). W tym meczu dziewczęta naprawdę pokazały na co je stać. W ostatnim spotkaniu po bardzo zaciętym boju, jak się później okazało o srebrne medale, dziewczęta z Radomyśla Wlk. pokonały zespół z Pruchnika 8-7. Tym samym wywalczyły tytuł wicemistrzyń Podkarpacia.

Turniej wygrały dziewczęta z Posady Górnej i to one wraz z chłopcami z SP Nr 11 Mielec będą reprezentować Podkarpacie podczas finałów ogólnopolskich w Głuchołazach (30.05 – 2.06). Trzecie miejsce zajęła ekipa z Pruchnika, a czwarte z Dynowa. Należy podkreślić wielki sukces naszych dziewcząt, które po raz pierwszy w historii szkoły znalazły się w finale wojewódzkim gier zespołowych.

Szkołę Podstawową w Radomyślu Wielkim reprezentowały: bramkarki – Klaudia Kozak, Karolina Kieraś, zawodniczki w polu – Julia Kwater, Zofia Litwin, Eliza Idzik, Martyna Wyzga, Julia Lazur, Milena Subernat, Weronika Kopacz, Emilia Grzyb, Alicja Mydlarz, we wcześniejszych meczach półfinału wojewódzkiego i zawodach rejonowych występowały Martyna Guła i Amelia Jarosz. Opiekunowie – Maria Dubiel, Jacek Moskalczyk.

Dodajmy, że dziewczęta z Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim awansowały do finału wojewódzkiego wygrywając półfinał rozegrany 29 marca w Radomyślu Wlk., w którym pokonały ekipy z SP nr 5 Nisko, SP Skopanie i SP Raniżów.

Wyniki spotkań finałowych:

SP Radomyśl Wielki – SP Posada Górna 7:10

SP Nr 1 Dynów – SP Nr 1 Pruchnik 3:10

SP Radomyśl Wielki – SP Nr 1 Dynów 20:11

SP Posada Górna – SP Nr 1 Pruchnik 9:9 (k. 3:2)

SP Radomyśl Wielki – SP Nr 1 Pruchnik 8:7

SP Posada Górna – SP Nr 1 Dynów 17:7


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Start Wola Mielecka klubem partnerskim Stali

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa