W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mandaty wrosły nie tylko za prędkość ale także za rozmowę przez telefon podczas jazdy

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o ostrożność na drodze.

Wprowadzenie nowych przepisów spowodowało znaczne podwyższenie mandatów za wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, a to wszystko po aby eliminować lub przynajmniej zminimalizować ryzykowne zachowania kierowców na drogach. Pomimo to, że Policja zauważa poprawę bezpieczeństwa wciąż można zaobserwować nieodpowiedzialne  i brawurowe zachowania kierujących na drogach powiatu mieleckiego.

W środę w Orłowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-letnią kierującą, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 43 km/h. Za popełnione wykroczenie mieszkanka gminy Borowa została ukarana mandatem w wysokości 1000 złotych i 8 punktami karnymi.

Tego samego dnia w Czerminie mandat w wysokości 800 złotych oraz 6 punktów karnych otrzymał 42-letni mieszkaniec tej gminy, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h przekroczył dozwoloną prędkość o 40km. W takiej samej wysokości mandat został nałożony na 21-letniego mieszkańca gminy Pławo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h.

Mandat w wysokości 500 złotych i 5 punktów karnych otrzymał 63-letni mieszkaniec gminy Mielec, który jadąc przez aleje Niepodległości w Mielcu rozmawiał przez telefon komórkowy.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco, bądź odpowiedzialny!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa