W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Marcin Styczeń – Bryllowanie z Leonardem [VIDEO]

Zapraszamy  do Hotelu Iskierka na występ Marcina Stycznia, który zagra piosenki Leonarda Cohena, Ernesta Brylla i własne.

Marcin Styczeń (ur. 22 października 1978 r. w Olkuszu) – polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor.
W 1997 roku przeniósł się do Warszawy i rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie zaczął występować pod swoim nazwiskiem i nawiązał współpracę z wieloma stołecznymi muzykami. W 2002 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się singiel „Kobieta w stylu retro”, w którym gościnnie na gitarze zagrał Marek Napiórkowski.

W 2005 roku założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Jej nakładem rok później ukazała się debiutancka płyta „Pieśń o Bogu ukrytym” do wierszy Karola Wojtyły, promowana na koncertach w kraju i za granicą. W 2008 roku ukazała się autorska płyta „21 gramów”.

W 2009 roku Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem jest pięć różnych płyt: „Bryllowanie” (2009), „Bryllowanie Live” (2011) – zapis koncertu Marcina Stycznia i Ernesta Brylla z „Teatru Polonia”, „Zejdźmy się jak na wilię” (2012), „Golgota Jasnogórska” (2013) – nagrana z udziałem poety oraz Joanny Lewandowskiej (nagroda „Feniks 2014” w kategorii – muzyka chrześcijańska), „Duchy Poetów” (2013) – książka z płytą o dziewięciu poetach, których Ernest Bryll znał, a którzy mu się po śmierci przyśnili mu się po śmierci i o których napisał wiersz (nominowana do nagrody „Srebrny Kałamarz 2013”).

W 2016 roku ukazała się autorska płyta „Zbieg”. Wydanie tego albumu wsparła zbiórka środków finansowych w serwisie crowdfundingowym polakpotrafi.pl.

7. listopada 2017, w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena ukazała się płyta „Lubię gadać z Leonardem”, zawierająca 11. piosenek kanadyjskiego barda z jego trzech ostatnich płyt, w autorskich tłumaczeniach Marcina Stycznia.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości