W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Marek Bałata & Krzysztof Ścierański in Concert [VIDEO]

W listopadzie Jadernówka zaprasza na wydarzenie muzyczne miesiąca.

Marek Bałata & Krzysztof Ścierański to unikalny duet improwizującego wokalu i basu elektrycznego. W programie interpretacje poezji oraz „komponowanie w locie”.

Bogactwo brzmień i wirtuozerii w wyszukanych tematach, wariacjach i improwizacjach.Marek Bałata – Wybitny polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu scatem.

Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje, transkrypcje utworów F.Chopina oraz pieśni m.inn. Włodzimierza Korcza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Włodka Pawlika, Stanisława Fiałkowskiego oraz utwory do filmów różnych kompozytorów.
Jest producentem muzycznym i wykonawcą jazzowej adaptacji Mszy Kreolskiej „ Misa Criolla ” Ariela Ramireza.

Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrach Warszawy i Wrocławia oraz niemieckojęzycznej wersji ( Der Zauberer von Lublin ) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji „Krwawe Gody” (wg. F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu” S.Żeromskiego w Teatrze Capitol. Regularnie występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy.

W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół ,,CANTABILE IN JAZZ” w którym występowały wybitne wokalistki : Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści: min. Anthony Jackson. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL).

 

foto_12

 

Firma Gowi wydała CD Live „TRILOGY” a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w sławnym klubie Yoshi’s w Oakland. Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. … Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene.

Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz MAŁA MSZA ORGANOWA J.HAYDNA. Przez ponad 18-lat zwyciężał w plebiscycie JAZZ TOP pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy. Występował na scenach Europy, Kanady i USA.

Krzysztof Ścierański – znakomity polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, kompozytor. Grał między innymi w grupach: Laboratorium, Air Condition, String Connection, współpracuje z wieloma muzykami tworzącymi w różnych gatumkach muzycznych.
W swoim dorobku ma ponad 40 albumów solowych i jako muzyk towarzyszący. W 1994 roku wystąpił z Markiem Bałatą na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury (obecnie SCK).

www.balata.art.pl
www.scieranski.com.pl/index.html

6 listopad w godzinach 18:00 – 19:30

„Jadernówka” Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego w Mielcu

 

14695595_1265591316819607_2404901549389942678_n

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa