W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Marek Kamiński tryumfuje, Józef Smaczny jednak nie odpuszcza

Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wyrok w sprawie głośnej „wizyty” Marka Kamińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i szefa lokalnych struktur PiS, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Został on publicznie oskarżony o nadużycie władzy celem wymuszenia na lekarzu przewiezienie go karetką do Rzeszowa. Sąd uznał, że transport ambulansem Kamińskiemu się należał. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Sprawa dotyczy ubiegłorocznej wizyty Marka Kamińskiego na mieleckim SOR-ze, o czym na sesji Rady Powiatu opowiedział Józef Smaczny.

Jak relacjonował, powołując się na swoją pozycję, wiceprzewodniczący miał wymusić na szpitalnym personelu przewiezienie go karetką do Rzeszowa. Zachowanie to świadkowie mieli określić jako buta i arogancja.

Józef Smaczny: – Będę się odwoływał
W odpowiedzi Kamiński pokazał pismo z Narodowego Funduszu Zdrowia, które wskazuje na to, że przewiezienie go karetką z Mielca do Rzeszowa było zgodne z prawem. – NFZ zakwalifikował transport zlecony przez lekarza, z którego skorzystałem w związku z podejrzeniem uszkodzenia oka, jako należne świadczenie medyczne – oświadczył.

Sprawa trafiła na wokandę Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Mielcu. Proces toczył się przez ponad pół roku. W końcu zapadł wyrok: – Sprawiedliwości stało się zadość – tryumfował Kamiński. – Pan radny został skazany za zniesławienie mnie, poprzez podanie do publicznej wiadomości nieprawdy. Głośna sprawa, na której ucierpiałem ja i moja rodzina, kończy się satysfakcjonującym mnie orzeczeniem sądu. Po tym jak zostałem potraktowany przez pana Smacznego, jaką gehennę przeżyłem, dziś po prostu cieszę się ze sprawiedliwości.

Na odpowiedź Józefa Smacznego długo nie trzeba było czekać: – Wyrok nie jest prawomocny – oświadczył. – Liczne uchybienia i nieprawidłowości dostrzeżone w tym werdykcie, zarówno przeze mnie, jak i przez mojego obrońcę, podniesione zostaną w apelacji, którą rozstrzygał będzie sąd odwoławczy. Ponieważ do chwili prawomocności każdego, a więc i tego, orzeczenia sądowego obowiązuje zasada domniemania niewinności, wypowiedzi pana Kamińskiego typu „sprawiedliwości stało się zadość” itp. naruszają prawo”.

Paweł Galek  Artykuł ukazał się także w gazecie Super Nowości 

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

Beata 12 lipca 2018 (czwartek) at 08:12

Jak moje dziecko uszkodziło sobie oko, to na pogotowiu dostałam adres do szpitala w Rzeszowie, gdzie musiałam SAMA dowieź dziecko, a temu prykowi „POROSTU SIĘ TO NALEŻAŁO!!!”.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa