W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Marszu Żołnierzy Wyklętych [VIDEO]

Bardzo wielu mielczan wzięło udział w drugiej edycji Marszu Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od mszy sprawowanej w Bazylice Mniejszej św. Mateusza. Następnie, żołnierze, grupy rekonstrukcyjne, harcerze i samorządowcy uformowali kolumnę marszową, która przeszła od Bazyliki Św. Mateusza przez centrum miasta do Placu Armii Krajowej.

Na Placu Armii Krajowej odśpiewano hymn państwowy i odczytano apel poległych. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” oraz Stowarzyszenie „Strzelec Orzeł Biały”. Podczas mieleckich uroczystości podsumowano także Bieg Miejski „Tropem Wilczym”, w którym w tym roku uczestniczyło ponad stu biegaczy z całego regionu. Uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. W uroczystościach uczestniczył wiceprezydent Miasta Mielca Jan Myśliwiec, który w imieniu mieszkańców miasta złożył kwiaty przed pomnikiem Armii Krajowej.

 

Anna Karwacka mielec.pl

 

o9kko0


 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa