W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

  „Master of English” – Olimpiada Języka Angielskiego [FOTO]

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu zorganizowało II Olimpiadę Języka Angielskiego „Master of English”.

II edycja prestiżowego konkursu odbyła się 4. kwietnia 2023 roku i zgromadziła uczniów z najlepszą znajomością języka angielskiego z dziesięciu szkół średnich z miasta Mielca i powiatu mieleckiego.

Wicedyrektor I LO w Mielcu, Monika Cisło, powitała uczniów i ich opiekunów oraz wygłosiła słowo wstępne. Natomiast uczniowie I LO w Mielcu, Izabela Samołyk (skrzypce) i Szymon Maziarz (fortepian), brawurowo wykonali utwory z repertuaru Adele „Someone like you” i Carlosa Gardela „Por una cabeza”, tworząc subtelne tło i wyszukany klimat zawodów.

Następnie dr Marek Paduch, nauczyciel I LO, przeprowadził wykład naukowy nt. „The Word and its Perception in English” (Słowo i jego odbiór w języku angielskim”), akcentując priorytetowe znaczenie słowa w każdym języku naturalnym.

Po części oficjalnej, uczniowie przystąpili do pisemnego testu konkursowego, zaś nauczyciele wzięli udział w „językowym” spotkaniu integracyjnym przy przedświątecznie udekorowanym stole.

Opiekę merytoryczną nad organizacją i przebiegiem Olimpiady sprawowali nauczyciele języka angielskiego I LO w Mielcu, Joanna Pieróg, Elżbieta Żelazko i Marek Paduch.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa