W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Maszt na Szkole Podstawowej nr 1 będzie usunięty?

Prezydent Mielca Radosław Swół wydał zarządzenie w którym odmówił wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu części powierzchni dachu i poddasza budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kilińskiego.  

Lokalizacja masztu na szkole podstawowej wielokrotnie wzbudzała kontrowersje wśród mieszkańców ulicy Kilińskiego i przede wszystkim wśród rodziców dzieci uczęszczających do popularnej „jedynki”, których nie przekonywały argumenty w postaci badań emisji pola elektromagnetycznego i bezpieczeństwa funkcjonowania nadajnika. Badania te miały potwierdzać brak szkodliwości oddziaływania masztu dla jego najbliższego otoczenia.  

Postulatom rodziców postanowił wyjść naprzeciw nowy Prezydent Mielca Radosław Swół:  
Absolutnie nie jestem przeciwnikiem nowoczesnych technologii, ale jednocześnie uważam,        że dach szkolnego budynku w którym długotrwale przebywają dzieci, nie jest odpowiednim miejscem na tego typu instalacje. Sam jestem rodzicem dzieci w wieku przedszkolnym  i szkolnym i doskonale rozumiem obawy rodziców. Rodzice zdają sobie przecież sprawę z tego, że dzieci w szkole spędzają dużo czasu, a taka instalacja może mieć wpływ na decyzję  o wyborze szkoły dla dzieci – powiedział Prezydent, uzasadniając swoją decyzję.  

Chcemy promować nasze mieleckie szkoły i musimy też dbać o ich pozytywny wizerunek wśród rodziców – dodał Radosław Swół. 

Dodatkowym argumentem przemawiającym za odmówieniem zgody na przedłużenie umowy najmu jest nieunikniony remont budynku Szkoły Podstawowej nr 1. W wyniku przeprowadzonej w roku 2023 analizy jego stanu technicznego ustalono, że konieczna jest wymiana pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi. Prace miałyby obejmować także niezbędne elementy więźby dachowej. Dalsze funkcjonowanie urządzeń telekomunikacyjnych na dachu budynku będzie w przyszłości kolidować z planowanymi pracami, stąd zawarcie kolejnej umowy najmu nie znajduje uzasadnienia.  

Decyzja Prezydenta Miasta Mielca oznacza definitywny koniec instalacji w postaci masztu telekomunikacyjnego na dachu Szkoły Podstawowej nr 1 w listopadzie bieżącego roku. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa