W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mateusz Czerkies z Akademii „Leonardo” działającej przy CKPiDN Mistrzem Polski

W dniach 12-13.06.2021 w Koczargach pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki, konkurencja F3K. Ta stosunkowo „młoda” dyscyplina modelarstwa, zdobywa coraz większą popularność.

Model trzymany jest przez pilota za koniec skrzydła, który wyrzuca go, z dynamicznego obrotu, wysoko w górę (podobnie jak w rzucie dyskiem). Warunki pogodowe podczas rozgrywanych zawodów były trudne, w sobotę zawody przerwał deszcz, a w niedzielę rywalizację mocno utrudniał kapryśny i zmienny silny wiatr.

Zawodnicy wyjątkowo często musieli biec w okoliczne łąki po modele, które niespodziewanie dostawały się w strefy zimnego powietrza i bardzo szybko traciły wysokość, nie dając szans na powrót na pole startowe. I w tych warunkach szczęście najbardziej dopisało Juniorom, którzy zajęli całe podium Mistrzostw Polski: pierwsze miejsce zajął Mateusz Czerkies z SAUT Leonardo, drugie Adam Koszałka z Aeroklubu Podhalańskiego, a trzecie Sebastian Florek z MTSR Sowiniec.

Mateusz Czerkies zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa