W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Mateusz Mak: musimy iść tą drogą

18. kolejka Fortuna 1 Liga przed nami! Już w niedzielę, 17. listopada, nasza drużyna uda się do Grodziska Wielkopolskiego, aby tam rozegrać mecz z obecnym liderem rozgrywek – Wartą Poznań.


– Będziemy do tego meczu na pewno bardzo dobrze przygotowani, wiemy, że Warta nie jest przypadkowo na tym miejscu. Dla nas jest to bardzo ważny mecz – zresztą, jak każdy. Nie ma łatwych meczów w tej lidze, ale jedziemy po trzy punkty. Mamy bardzo dobry zespół. Musimy zacząć wygrywać seriami – mówi przed niedzielnym spotkaniem Mateusz Mak.

Dla Mateusza, bardzo dobrze ułożył się mecz z Chojniczanką Chojnice, gdzie Biało – Niebiescy zwyciężyli wynikiem 2:0 i wywieźli z Chojnic trzy punkty. Obie bramki zdobył właśnie Mateusz Mak, który jak sam podkreśla – na brawa zasługiwała cała drużyna. – Zagraliśmy, przede wszystkim na zero z tyłu, czego dawno nie było. Wyszliśmy z takim założeniem, aby drużyna przeciwna miała jak najmniej sytuacji. Ten plan zrealizowaliśmy. Cieszę się, że skuteczność dopisała i że te bramki były. Musimy iść tą drogą. Zostały cztery mecze i chcemy wycisnąć z nich jak najwięcej.

Czy właśnie tak swoje występy w PGE FKS Stal Mielec wyobrażał sobie Mateusz?
Zakładałem, że tych bramek będzie więcej, ale cieszę się z tego dorobku. Zostały nam jeszcze cztery mecze i chciałbym ten dorobek trochę podreperować – kończy.

Pierwszy gwizdek w niedzielę, o godzinie 12:40. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać w telewizji Polsat Sport.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa