W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Mateusz Żyro pozostaje a Paweł Tomczyk dołącza do PGE FKS Stal Mielec

Paweł urodził się 4 maja 1998 roku w Poznaniu. Jest wychowankiem Lecha Poznań, gdzie jako junior występował w Centralnej Lidze Juniorów, a także zadebiutował w rezerwach Lecha w III lidze. W pierwszej drużynie Lecha Poznań, Paweł zadebiutował w meczu z Cracovią 17 grudnia 2016 roku.

Rok później został wypożyczony na sezon do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie rozegrał 31 meczów, zdobywając 11 bramek. 30 czerwca 2018 roku powrócił do Lecha. W Lidze Europy zadebiutował 12 lipca 2018 roku w pierwszej rundzie eliminacji z ormiańskim Gandzasarem.

Pierwszego gola w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej strzelił 12 sierpnia 2018 roku. Paweł Tomczyk dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski U-19. W barwach reprezentacji Polski U-21 rozegrał 5 meczów.

Paweł trafia do nas na zasadzie transferu czasowego z opcją pierwokupu. Będzie występować z numerem 98 na koszulce. 

Mateusz Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa, w której występował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA. Zadebiutował także w Ekstraklasie. Wystąpił również w kwalifikacjach do Ligi Europy. W sezonie 2017/2018 rozegrał 15 meczów w Wigrach Suwałki, skąd przeniósł się do będącej wówczas w Ekstraklasie – Miedzi Legnica, gdzie wystąpił w 9 spotkaniach. 25 czerwca 2019 roku trafił do naszej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Dziś FKS Stal Mielec SA związuje się z zawodnikiem na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt obowiązywać będzie przez dwa lata.

Zobacz też...