Sport

Meble „rozkręcone”[AUDIO]

Rok 2018 nie jest dla Stali udany, gdyż podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja do ubiegłej środy mięli na swoim koncie osiem porażek z rzędu. Przełamanie przyszło jednak w Piotrkowie Trybunalskim, a “Czeczeńcy” zwyciężyli w rzutach karnych, dzięki czemu z nadzieją można było patrzeć na sobotnie spotkanie z Meblami, które ostatnio zachwycają swoją formą.

Niestety na parkiecie było kilku nieobecnych, a wśród nich po stronie elblążan brakowało Mikołaja Kupca, a w szeregach Stali nieobecny był Piotr Krępa. Obaj zawodnicy doznali urazów w poprzedniej kolejce.

Od samego początku kibice byli świadkami walki na boisku, a pierwszego gola zdobył Jakub Moryń. Stal jednak szybko odpowiedziała i po trafieniach Łukasza Janysta, Wiktora Kawki i dwóch Adriana Wojkowskiego zrobiło się 4:1. Goście się jednak nie poddali i zdołali doprowadzić do remisu. W bramce mielczan ponownie wyśmienite zawody rozgrywał Tomasz Wiśniewski, a koledzy w ataku również nie zawodzili, w związku z czym 23. minucie “Biało-Niebieiscy” prowadzili już 13:8. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 15:11.

Drugie 30. minut określić można jednym słowem – WALKA. Na boisku nie brakowało brutalnych starć. W szeregach obu zespołów zawodnicy opuszczali boisko z powodu kontuzji, a czerwoną kartką ukarany został Rudolf Cuzić. W takiej sytuacji lepiej odnalazła się jednak Stal, która niesiona dopingiem kibiców nie oddała prowadzenia, na którym była od drugiej minuty spotkania. Tym samym mieleccy szczypiorniści odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu zbliżyli się do Wybrzeża Gdańsk już tylko na 4. punkty, co sprawia, że walka o baraże staje się coraz bardziej możliwa!

Oba zespoły nie będą miały zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już jutro ponownie wybiegną na boisko, a stawką będzie awans do 1/4 Pucharu Polski.

SPR Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 1, Janyst 2, Rusin, Skuciński, Mochocki 2, Kłoda, Sarajlić 5, Kawka 5, Chodara 2, Cuzić, Krupa 3, Wojkowski 4, Basiak, Ćwięka 2.