W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Sport

Mecz Ukraina – USA na mieleckim Gryfie [FOTO, VIDEO]

Wczoraj na stadionie „GRYF” przy ul. Warszawskiej odbył się nietypowy mecz piłkarski, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Mielcu.

Wydarzenie przejdzie do historii regionalnej jako Mecz Przyjaźni.

Udział w meczu wzięły drużyny NLMS w Mielcu złożone z polskich i ukraińskich uczniów oraz drużyna żołnierzy amerykańskich.

Rozegrane zostały trzy mecze „każdy z każdym” drużyny: USA, Ukraina, NLMS.

Mecz rozegrali przedstawiciele Armii Amerykańskiej stacjonującej w naszym mieście z drużynami uczniów Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu oraz młodymi piłkarzami z Ukrainy, którzy musieli uciekać ze swojego kraju w związku z wojną w swojej ojczyźnie.

Rywalizacja na boisku była bardzo zacięta, a poziom sportowy naprawdę wysoki. Wynik sportowy nie był jednak w tej rywalizacji najważniejszy. Celem spotkania była integracja pomiędzy żołnierzami Armii Amerykańskiej a uczniami mieleckiej szkoły. Dzięki gościnności mieleckiej szkoły, młodzież z ogarniętej wojną Ukrainy może trenować i uczyć się w SMS Mielec.

Na specjalne zaproszenie organizatorów zawody oglądał Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca wraz ze swoim zastępcą Pawłem Pazdanem.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa