W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Medal od Solidarności

Józef Siembab, radny miejski z Dulczy Wielkiej, otrzymał złoty medal śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Wyróżnienie odebrał 14 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim .

– W tym roku obchodziliśmy 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To dobra okazja do wręczenia złotego medalu śląsko-dąbrowskiej Solidarności, członkowi naszej Rady Miejskiej, Józefowi Siembabowi. Panie Józefie zapewne nie wszyscy w naszej gminie wiedzieli o pańskiej działalności związkowej, zwłaszcza tej na Śląsku.

O ten medal zawnioskowali pańscy koledzy. Proszę przyjąć nasze gratulacje – mówił wręczając medal Jan Miękoś, przewodniczący Rady Miejskiej.

– Drogi Kolego, składamy Ci serdeczne gratulacje z okazji przyznania przez władze Solidarności regionu śląsko-dąbrowskiego złotego medalu Solidarności. Byłeś w naszym Przedsiębiorstwie Energomontażowym PW Chorzów pierwszy, który stanął na czele Komitetu Strajkowego w 1980 r., by dać wyraz swojego niezadowolenia z ówczesnego krzywdzącego systemu komunistycznego.

Dalej śledząc twój życiorys, dałeś świadectwo i jesteśmy pewni, że jesteś tego Medalu na pewno godzien – napisali w liście gratulacyjnym związkowi koledzy Józefa Siembaba. Pan Józef wzruszony otrzymanym wyróżnieniem podziękował za pamięć o jego związkowej działalności.

Józef Siembab z (prawej) odbiera złoty medal Solidarności.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa