Medale Masters mieleckich pływaków

Radosne informacje napłynęły z Letnich Mistrzostw Polski Masters w pływaniu, które odbyły się w dniach 16-18.06.2017 w Warszawie. Dwaj reprezentanci miasta Mielca – Bartosz Kowalik i Daniel Paduch zdobyli łącznie aż 11 medali, w tym trzykrotnie stanęli na najwyższym podium pływackich mistrzostw Polski zdobywając przysłowiowego hat-tricka.

Bartosz Kowalik specjalizujący się w stylu klasycznym bardzo dobrze spisał się na dystansach 50 m, 100 m i 200 m, na których zdobył trzykrotnie tytuł wicemistrza Polski, ustępując jedynie pływakowi z Warszawy. Bartek dołożył również srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz dwa brązowe medale na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 400 m stylem zmiennym. Najważniejszy złoty medal i tytuł mistrza Polski zdobył w wyścigu 200 m stylem grzbietowym.

Daniel Paduch został dwukrotnym mistrzem Polski i triumfował na dystansach 1500 m stylem dowolnym deklasując swoich rywali oraz na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym, gdzie popisał się niezawodnym finiszem i uzyskał najlepszy rezultat zawodów. Ponadto Daniel wywalczył dwa srebrne medale w wyścigach na 400 m stylem zmiennym oraz 400 m stylem dowolnym. Na najniższym stopniu podium stanął również na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Należy wspomnieć, że dla Bartka Kowalika była to debiutancka impreza od czasu zakończenia czynnej kariery i jak widać powrót do sportowej rywalizacji był bardzo udany. Daniel Paduch po raz kolejny udowodnił, że jest wciąż w ścisłej czołówce krajowej na najdłuższych dystansach w stylu dowolnym i motylkowym, a na dystansach 200 m stylem motylkowym i 1500 m stylem dowolnym od lat pozostaje niepokonanym.

Serdecznie gratulujemy mieleckim pływakom reprezentującym klub pływacki Masters Ikar Mielec wspaniałej postawy i mamy nadzieję, że zobaczymy ich na pływackich Mistrzostwach Świata, które odbędą w sierpniu tego roku w Budapeszcie.