W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie [FOTO]

Aż 36 par małżeńskich świętowało swoje jubileusze podczas uroczystości w Samorządowym Centrum Kultury.

Z powodu ograniczeń sanitarnych związanych z pandemią jubileusze organizowane w naszym mieście przez Urząd Stanu Cywilnego w roku 2020 nie mogły się odbyć, stąd tym razem do mieleckiego Domu Kultury SCK zaproszenia wystosowano aż do 36 par małżeńskich, które mając za sobą co najmniej 50-letni staż małżeński mogły odebrać „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W tym gronie było pięć małżeństw – mieszkańców gminy Mielec.

Nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  odznaczenie wraz ze stosownymi legitymacjami nadesłanymi  przez Kancelarię Prezydenta RP oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami wręczał Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz Zastępcą Prezydenta Adrianą Miłoś i Wójtem Gminy Mielec Józefem Piątkiem.

Zaproszeni jubilaci wraz z przybyłymi gośćmi mieli okazję uczestniczyć w części artystycznej uroczystości w której wystąpiła Formacja Tańca Gracja działająca przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (choreograf Alicja Skopińska-Parys) oraz pary taneczne ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Gala.

Jubileusze w środę 30 czerwca na scenie SCK świętowali: Anna i Kazimierz Brożyna, Halina i Bolesław Chmura, Krystyna i Marian Cisło, Janina i Stanisław Duduś, Emilia i Jerzy Fox, Helena i Jan Franczyk, Krystyna i Kazimierz Gera, Maria i Stanisław Gomoła, Genowefa i Józef Jasiński, Halina i Józef Kania, Stanisława i Władysław Korzeń, Maria i Antoni Krzyżek, Janina i Tadeusz Kurasewicz, Cecylia i Zenon Lipa, Emilia i Jan Madejczyk, Ewa i Bogdan Majda, Maria i Franciszek Miodunka, Alfreda i Marian Misina, Zofia i Kazimierz Moskal, Alfreda i Stanisław Moskal, Teresa i Władysław Paterak, Janina i Jan Pieniek, Jadwiga i Józef Pieróg, Danuta i Ryszard Ratusiński, Wanda i Stanisław Róg, Wanda i Józef Rzepecki, Marta i Tadeusz Soja, Krystyna i Józef Strzępka, Zofia i Lucjan Surowiec, Zofia i Roman Surowiec, Halina i Stanisław Surowiec, Halina i Mieczysław Szypuła, Helena i Roman Trela, Celina i Jan Waręda, Aleksandra i Edward Witek, Apolonia i Edward Wolak.

Serdecznie gratulujemy dostojnym jubilatom i przypominamy, że pary małżeńskie, które mają za sobą co najmniej 50-letni staż, można zgłaszać do właściwego dla miejsca zamieszkania Urzędu Stanu Cywilnego. Na podstawie takiego zgłoszenia USC występuje do Kancelarii Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa