20 października 2019 (niedziela) - 11:22
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Sport

Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]

W sobotę 18 listopada w toruńskiej Arenie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Halowe programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. W zawodach wzięła udział 46-osobowa reprezentacja woj. podkarpackiego wyłoniona po zawodach halowych w Mielcu w dniu 4 listopada.

Reprezentanci OLA Podkarpackie zanotowali fenomenalny występ zdobywając 24 medale indywidualne oraz w obu sztafetach 8x200m. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w grupach wiekowych szkół podstawowych (roczniki 2005, 2006 i młodsi) oraz gimnazjalnych (roczniki 2003, 2004).

Obie grupy zdobyły brązowe medale w klasyfikacjach drużynowych OLA. Opiekunami reprezentacji byli trenerzy zatrudnieni w programie: Agnieszka Torba, Maria Sugier, Grzegorz Złotek i Krzysztof Sugier.
Medaliści OLA Podkarpackie:

Szkoły podstawowe (roczniki 2005-2007) – 13 medali
4 ZŁOTE MEDALE:
Gut Oliwia /2005/ – KKS Victoria Stalowa Wola – 60m /8.07/
Kochmański Mateusz /2005/ – CWKS Resovia Rzeszów – 60m /7.97/
Butryn Kornelia /2006/ – KKS Victoria Stalowa Wola – 600m /1:49.10/
Sztafeta 8 x 200m – 3:52.46 w składzie:
Butryn Kornelia /Victoria/, Książek Kamil /Victoria /, Strzelec Małgorzata /Victoria/, Koźmic Paweł /Tiki-Taka/, Szczepanik Julia /Tempo 5/, Pilawa Błażej /Tempo 5/, Gut Oliwia /Victoria/, Kochmański Mateusz /Resovia/
4 SREBRNE MEDALE:
Szczepanik Julia /2005/ – Tempo 5 Przemyśl – 300m /44.47/
Tyra Agata /2005/ – Victoria Stalowa Wola – 600m /1:49.30/
Pempuś Adrian /2005/ – Tempo 5 Przemyśl – 1000m /3:13.24/
Puzio Agata /2005/ – Stal Nowa Dęba – w dal strefa /4.67/
5 BRĄZOWYCH MEDALI :
Koźmic Paweł /2006/ – Tiki-Taka Kolbuszowa – 60m /9.01/
Czuba Emanuel /2005/ – Tempo 5 Przemyśl – 300m /44.61/
Wojnar Aleksandra /2005/ – Resovia Rzeszów – skok wzwyż /1.40/
Gawrońska Maja /2006/ – Resovia Rzeszów – p. lekarska /9.00/
Szczepanik Anna /2005/ – Resovia Rzeszów – p. lekarska /10.20/

Szkoły gimnazjalne (roczniki 2003-2004) – 13 medali
2 ZŁOTE MEDALE:
Sulej Julia /2004/ – Resovia Rzeszów – skok w dal /4.86/
Strzelec Martyna /2003/ – Tempo 5 Przemyśl – skok w dal /5.09/
7 SREBRNYCH MEDALI:
Gaweł Martyna /2004/ – Stal Mielec – 60m /8.10/
Włoch Adriana /2003/ – Tempo 5 Przemyśl – 60mppł /9.62/
Magdoń Alicja /2004/ – Resovia Rzeszów – 600m /1:45.94/
Kuźniar Monika /2003/ – Resovia Rzeszów – 600m /1:44.42/
Jaworski Kacper /2003/ – Stal Mielec – 1000m /2:57.80/
Molek Mateusz /2004/ – Stal Mielec – skok w dal /5.48/
sztafeta 8 x 200m – 3:32.95 w składzie:
Gaweł Martyna /Stal/, Molek Mateusz /Stal/, Sulej Julia /Resovia/, Artym Jakub /Tempo 5/, Sibiga Urszula /Victoria /, Szlachta Stanisław /Resovia/, Włoch Adriana /Tempo 5/, Korczowski Max /Resovia/
4 BRĄZOWE MEDALE:
Szlachta Stanisław /2003/ – Resovia Rzeszów – 60mppł /9.31/
Świętek Aleksandra /2004/ – Stal Mielec – 300m /45.78/
Korczowski Max /2003/ – Resovia Rzeszów – 300m /39.13/
Sikora Gabriela /2003/ – Resovia Rzeszów – skok wzwyż /1.50/

wg. POZLA

Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]
Medalowe żniwo zawodników OLA Podkarpackie w Toruniu! [FOTO]

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości