W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Mega lekcja” profesora Wilka [FOTO]

24 lutego w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się prezentacja innowacji pedagogicznej – całkowicie innych i nowatorskich lekcji nazwanych „Mega lekcjami”, których autorem i pomysłodawcą jest honorowy profesor oświaty Mieczysław Wilk.

Dwie zaprezentowane lekcje, prowadzone z grupą uczniów klasy 2LS kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy, miały charakter powtórzenia oraz utrwalenia wiadomości i umiejętności z zakresu statyki i zginania.

Były to:
-„Mega lekcja 1” oparta na słynnym twierdzeniu Archimedesa :Dajcie mi punkt podparcia i dźwignię a poruszę Ziemię
-„Mega lekcja 2” – oparta na bajce O siedmiu braciach

Głównym celem obu lekcji było zaciekawienie, zainteresowanie i zafascynowanie młodzieży nauką bardzo ważnego i jednocześnie bardzo trudnego działu, jakim jest wytrzymałość materiałów – działu realizowanego na niemal każdym przedmiocie zawodowym branży mechanicznej (mechanika i wytrzymałość materiałów i konstrukcje maszyn w technikum oraz pracownia konstrukcji maszyn w szkole branżowej).

Mega lekcje obserwowało ponad 300 osób: młodzież klas ósmych szkół podstawowych wraz z nauczycielami, uczniowie technikum i szkoły branżowej, rodzice uczniów prezentujących lekcje, nauczyciele ZST w Mielcu oraz zaproszeni goście: Wicekurator oświaty w Rzeszowie Stanisław Fundakowski, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu Grzegorz Piechota, Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatu Mieleckiego Anna Adamczyk, a także dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Mielecki oraz wicedyrektorzy ZST.

Prezentacja innowacji pedagogicznej została uwieczniona na zdjęciach i na kadrach filmowych dzięki nauczycielowi przedmiotów informatycznych Przemysławowi Madejowi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Przemysław 4 marca 2023 (sobota) at 17:24 Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa