W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Memoriał 5 Chłopaków ze Stali [FOTO, VIDEO]

Na stadionie miejskim w Mielcu rozegrano I Memoriał 5 Chłopaków ze Stali. Wydarzeniu patronował Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.

Memoriał jest formą uczczenia pamięci pięciu byłych piłkarzy Stali Mielec, którzy w marcu 2016 roku jako zawodnicy Wólczanki Wólka Pełkińska w drodze na mecz w ramach rozgrywek IV ligi piłkarskiej zginęli w tragicznym wypadku samochodowym w Weryni koło Kolbuszowej. Byli to bracia Kamil i Rafał Pydychowie, Kamil Oślizło, Mariusz Korzępa i Patryk Szewczak.

Inicjatorem charytatywnej imprezy jest Krystian Pydych, który przeżył tragedię w Weryni tracąc w niej dwóch braci i kolegów z boiska. Na jego zaproszenie i na zaproszenie Mateusza Cetnarskiego – pochodzącego z Kolbuszowej zawodnika ekstraklasowej Cracovii, a prywatnie przyjaciela braci Pydychów, do Mielca przyjechali piłkarze i przyjaciele z boiska tworząc drużyny, które rywalizowały na murawie mieleckiego stadionu w towarzyskim turnieju.

Współorganizatorem turnieju był klub piłkarski FKS Stal Mielec. Podczas jego trwania można było nabyć cegiełki charytatywne, które brały udział w losowaniu nagród dla publiczności. Odbyły się także licytacje piłkarskich pamiątek (m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego).

Dla dzieci przygotowano Kącik Małego Kibica. Zebrane pieniądze będą w całości przeznaczone na cele charytatywne m.in. na pomoc dla chorych i potrzebujących dzieci, podopiecznych stowarzyszenia „Godne życie dla dzieci”.

Edward Tabor 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bqFlimzHYbs&w=925&h=520]

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa