W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Metalowe serce przeznaczone do gromadzenia plastikowych nakrętek w Podleszanach

Przed budynkiem komunalnym w Podleszanach Wójt Gminy Mielec Józef Piątek zlecił zainstalowanie  metalowego serca przeznaczonego do gromadzenia plastikowych nakrętek.

Jest to kolejny pojemnik na nakrętki, który z inicjatywy Katarzyny Lewandowskiej i strażaków z OSP Podleszany stanął na terenie gminy Mielec. Tym razem cały zysk z zebranych nakrętek zostanie przekazany chorującemu na mózgowe porażenie dziecięce Wojtkowi z Podleszan. Wojtek przeszedł właśnie skomplikowaną operację, po której potrzebna będzie kosztowna rehabilitacja, dlatego zachęcamy do pomocy i wrzucania nakrętek nie tylko mieszkańców Podleszan.

Do pojemnika – serca można wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek. Mogą to być nakrętki po napojach, jogurtach i innych produktach spożywczych, a także po artykułach chemii gospodarczej takiej jak płyny do zmywania i do płukania czy szampony. Ważne jest aby usunąć z nakrętek inne materiały, np. tekturowe lub metalowe uszczelki.

Zachęcamy, aby zamiast pozbywać się plastikowych nakrętek, wrzucić je do specjalnych pojemników.  Dzięki tej popularnej akcji charytatywno-ekologicznej możliwe jest wsparcie osób potrzebujących oraz recykling zużytych plastikowych materiałów. Dlaczego tylko nakrętki? Ponieważ są stosunkowo ciężkie, a jednocześnie zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić, a później przetworzyć na przydatne przedmioty codziennego użytku.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji i wrzucania zebranych nakrętek do zainstalowanego pojemnika.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa